Üstün Zeka Destek

DAMLA BEYİN, ÜSTÜN ZEKA DESTEK PROGRAMI

Değerli Velilerimiz, üstün zekalı olmak sonradan olan bir meziyet değildir. Allah'ın çocuklarımıza verdiği bir özel durumdur. B u durumun farkında olmadığımız zaman çocuklarımızın bu özel durumu yok olup gitmektedir. Damla Beyin olarak bizler üstün zekalı olmanın ne kadar büyük bir vergi olduğunun farkındayız. Damla bünyesinde kurduğumuz atölyelerle çocuklarımızın yeteneklerini keşfederek ulusal ve uluslararası arenada çeşitli yarışmalara sokmaktayız. Yaptığımız bu faaliyetler çocuklarımızın zekasının körelmeden farkındalıklarının anlaşılmasını sağlamış olduk.

Üstün zekalı çocuklarımızın zeka durumlarını anlamak adına uluslararası hazırlanmış WISC-R veya WISC-4 Zeka testleriyle çocuklarımızın zeka aralıklarını ve yaptığımız yetenek testleriyle çocuklarımızın zekalarının hangi alanda daha başarılı olduğunu ortaya çıkarıyoruz. Tüm bu çalışmalar sonucunda çocuklarımızın hangi atölyede çalışacaklarına karar verilir. Atölyeler çocukların yeteneklerine göre düzenlenmiş olup üç aylık bir proje çalışmasıdır.

DESTEK ATÖLYELERİ

Bilim Atölyeleri:

  1. Matematik Atölyesi
  2. Pisagor Atölyesi
  3. Fizik Atölyesi
  4. Düşünce Atölyesi
  5. Robot Atölyesi

Sanat Atölyeleri

  1. Resim Atölyesi
  2. Müzik Atölyesi
  3. Senarist Atölyesi

Yukarıda belirtilen atölyelerin herhangi birinde üç ay boyunca çalışan çocuk ürettiği projelerini Damla sponsorluğunda Ulusal ve Uluslararası yarışmalara sokarak projelerini patentliyoruz.

Destek için mesaj at