Projeler

Damla Beyin Fonksiyonlarını Geliştirme Merkezi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Teknopark bünyesinde geliştirdiği projelerini hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. 2020 tarihinden beri Özel Eğitim alanında geliştirdiği Disleksi VRSimilasyon Gözlüğü, Disgrafi Robotik Eldiven Projesi, Avatar Sınıf projeleri çağımızın teknolojik gelişmelerini göz önünde bulundurarak özel eğitime ciddi artılar kazandırmıştır. Disgrafi Robotik Eldiven Projemiz Avrupa patent enstitüsü tarafından buluş olarak kabul edilmiş ve ülkemizde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından ve Tübitak'ta destekler almıştır. Temel misyonumuz özel eğitimde hiçbir çocuk geri kalmasındır. Yeni projemiz otizm spektrum Bozukluğu ile ilgili projemizdir. 3 Aralık 2021'de Berlin Üniversitesi ile yaptığımız protokol ile Otizm projemiz kuluçkadan çıkarak sunum aşamasına gelmiştir.

BİTEN PROJELER

Disgrafi Robotik Eldiven

Robotik Eldiven Projemiz, Özgül Öğrenme Güçlüğünün "Dİsgrafi" problemini çözen ve nano teknoloji ile üretilen bir sensörlü eldiven ve yazılımdan ibarettir. Yazılım ve Prototipi tamamlanmış olup, Avrupa Patent Enstitüsü tarafından buluş olarak kabul edilmiştir. Üretimini Vestel Elektronik üstlenmiştir. Projemizin seri üretimine 2021'de başlanacaktı ancak pandemiden dolayı Haziran 2022'ye ertelenmiştir.

VR360 Similasyon Gözlüğü

VR360 Similasyon gözlüğü projemiz, Disleksili çocuklarımızın beyin fonksiyonları üzerinde ciddi etkiler yaratan ve okuma, anlama, kodlama, saklama ve geri çağırmada %87 oranında etkili olan bir yazılımdır. Özel hazırlanmış bir program sayesinde disleksili çocukların okumada yaşadıkları problemleri oksibital lob üzerinde etki yaratarak karıştırılan "b","d" gibi harf kümelerini kelime ve cümleleri yuvarlama vb sorunları hızlıca ortadan kaldırmaktadır. Bu projemiz Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından onaylanmış olup prototipi ve yazılımı tamamlanmıştır. Oculus tarafından VR gözlüğünün üretimi yapılmış olup "Hepsiburada", "Alibaba" adlı satış platformlarında satışa sunulmuştur.